کتاب بازان

تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی

نویسندگان

۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

مدتی است وبلاگ را به روز نکرده ام؛ کتاب های خوبی در دست مطالعه دارم، که به یاری خداوند تمام که شدند معرفی شان خواهم کرد.

فعلا این مقاله ارزشمند از استاد بزرگوارم جناب دکتر رزمی نیا را به طور جدی پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. تجربیات ارزشمند یک استاد دانشگاه، که به قول ایشان گران بدست آمده اند و رایگان هدیه می شوند. باشد که استفاده کنیم.

این مقاله در نشریه ریاضی و جامعه به تاریخ تابستان 1395 چاپ شده است.

لطفا فایل کامل مقاله را از لینک زیر دریافت کنید:


http://math-sci.iranjournals.ir/article_20359.html


نوع مقاله: مقاله توصیفی

نویسنده

ابوالحسن رزمی نیا

دانشگاه خلیج فارس

چکیده

در این نوشتار برخی از تجربیات شخصی خودم را در قالب اندرزهایی به اندیشمندان و دانش‌گران جوانی نگاشته‌ام که قرار است به زودی به دنیای حرفه‌ای دانش قدم بگذارند. بسیاری از نکاتی از ظاهراً خیلی شُسته رُفته به نظر می‌آیند، در واقع ناشی از اشتباه‌های فراوان خودم بوده است که گران به دست آمده‌اند ولی ارزان در اختیار رهروان حقیقی مسیر دانش قرار می‌دهم؛ با این امید که هوای تجربه این اشتباه‌ها به سرشان نزند. منظور از دنیای حرفه‌ای دانش، همان فضای آکادمیک با همه لوازم و مخلفات آن است که رعایت قواعد آن بر همه اعضای آن فضا ضروری است. آشنا نبودن با اصول حرفه‌ای دنیای علم، که خود از مسائل خیلی جزئی تشکیل یافته لست، بعضاً به خطاها و اشتباهات جبران‌ناپذیری می‌انجامد که شاید ناخواسته رخ داده باشد ولی فرد را کیلومترها از مسیر صحیح دور می‌کند. از این رو نیاز دیدم برخی از نکات ظریف را که گمان می‌کنم احتیاج هر دانش‌جو و رهرو حقیقی دانش است را در این مقاله کوتاه بیاورم. این نوشتار تقریباً همان گفتاری است که در بین دانش‌جویان پردیس شهید رجایی (دانشگاه فرهنگیان) شیراز در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ارائه نموده‌ام.

کلیدواژه ها

دنیای حرفه ای دانش؛ اخلاق حرفه ای؛ تسلط بر مبانی زمینه تخصصی

۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۶ ، ۰۰:۱۰
احمد احمدی