کتاب بازان

تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی

نویسندگان

۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است


بسم الله الرحمن الرحیم

نام کتاب: سری که درد... می کند

نویسنده: سیدمهدی شجاعی

ناشر: انتشارات نیستان، 174 صفحه


سیدمهدی شجاعی اسم آشنایی است برای اهالی کتاب؛ کتاب «سری که درد... می کند» مجموعه ای است از هشت داستان کوتاه به قلم ایشان در 174 صفحه؛ کتابی کم حجم با داستان هایی نسبتا کوتاه.

به قول نویسنده داستان ها الزاما با هم ربطی ندارند ولی من نخ تسبیحی زیبا می بینم که به زیبایی همه داستان ها (البته به جز یکی) را به هم متصل می کند. آن نخ حلقه اتصال هم معنویت، مرام و غیرت است. سه تا از داستان ها با زبانی شیرین و گاهی طنز گونه و همراه با اغراق مدیریت های کلان کشور، دزدی و اختلاس های موجود را به سخره و طعنه می گیرند. خصوصا داستان «دست کج، زبان راست» که حکایت یک مختلس صدیق و راستگو است!. سه داستان هم حکایت عنایت ائمه معصومین علیهم السلام به انسان های با مرام و اهل دلی است که البته گاهی بعضی هایشان دمی هم به خمره می زده اند!


کتاب مجموعه ای است مختصر، گاهی طنز و گاهی هم طناز، به همراه معنایی معنوی که به نوعی روح حاکم بر کتاب است. خواندن این مجموعه کم حجم و خواندنی، پیشنهادی است شیرین و خوشمزه از طرف نگارنده. همین طور به راحتی می توانید آن را در قفسه ای که خاص افراد کم خوانی است که دوست دارید کتاب بخوانند قرار دهید.


۳ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۹۵ ، ۱۹:۱۳
احمد احمدی