کتاب بازان

تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی

نویسندگان

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

نام کتاب: غدیر در مدائن

نویسنده: محمدمهدی همتی

ناشر: انتشارات خیزش نو

قیمت: 3500 تومان

در ادامه سیاست ارائه معرفی کتاب های خوبی که در سایت ها و وبلاگ های دیگر معرفی می شود، این بار کتابی که موسسه کتاب متن آن را معرفی کرده است را آورده ام.

این کتاب در سایت مؤسسه کتاب متن معرفی شده است. دیدم برای ایام عید غدیر مناسب است.

برای خواندن معرفی کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید:

۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۳ ، ۰۸:۳۹
احمد احمدی

بسم الله الرحمن الرحیم

نام کتاب: زنده باد کمیل

نویسنده: محسن مطلق

ناشر: سوره مهر

قیمت چاپ چهاردهم به سال 1391: 2900 تومان، 110 صفحه

نمی دانم  کتاب های دفاع مقدس چه در خود دارند. این کتاب به نظر من هیچ هنرمندی در نویسندگی ندارد، ولی انسان مسحور این نوشته ها می شود. فقط ذکر خاطره است و حال و هوای جبهه و رزمندگان و شهدا است، ولی عجیب است، و نمی دانم علت این تأثیر عمیق و اعجاب چیست؟

ویژگی و مشخصه خاصی در ذهن ندارم که از کتاب بگویم. کتاب حدود  100 صفحه است و خاطرات نویسنده کتاب است از عملیات هایی که در مهران، منطقه عملیاتی کربلای 4 و عملیات بزرگ کربلای 5 انجام شده است. واقعاً نمی دانم چه اکسیری در جنگ بوده است، که این گونه انسان ها در این مکتب پرورش یافته اند، به قول رضا امیرخانی جنگ پنجره ای بود رو به بهشت.

الآن در هفته دفاع مقدس قرار داریم، و این اولین باری است که ما در کتاب بازان کتاب به صورت مناسبتی معرفی می کنیم، در همین راستا توصیه من برای آشنایی با نحوه آتش دشمن در دفاع مقدس و همچنین امکانات نیروهای خودی، مطالعه این کتاب و کتاب «سفر به گرای 270 درجه» است، که قبلا در کتاب بازان معرفی شده است.

اوایل که کتاب را می خواندم یاد خاطره ای از یکی از دوستان افتادم، کتاب دستش بود و خیلی از آن تعریف می کرد، هنگامی که کتاب را می خواندم پیش خودم فکر می کردم این کتاب آن قدر هم شایسته تمجید نبود، ولی حالا که کتاب تمام شده است، اخلاص نویسنده و فضای حاکم بر جبهه شدیداً مرا متأثر کرده است. توصیه اکید می کنم کتاب را بخوانید.

زنده باد  کمیل  و زنده تر باد زنده گانی که نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.

تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب:


نویسنده، فروتنانه خود را غالباً در پشت یاران شهیدش پنهان کرده است. خوشا به حال این جوانان نورانی که در یکی از استثنایی ترین فرصت های الهی در تاریخ، بیشترین بهره را بردند و به مدد اراده و ایمان وفداکاری، به مدارج عالی انسانی، رسیدند. این کتاب همچنین به خاطر شیرینی زبان روایتش و طنزی که خیلی جاها نمک نوشته کرده است.(برگرفته از شماره 124 هفته نامه حیات طیبه)

 

۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مهر ۹۳ ، ۱۶:۴۹
احمد احمدی