کتاب بازان

تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی

نویسندگان

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم


سعی می کنم در کنار معرفی کتاب هایی که خودم مطالعه کردم، کتاب های خوبی را هم که در دیگر وبلاگ های معرفی کتاب مشاهده می کنم در کتاب بازان بذارم. بعد از یک گردش کوتاه در وب متوجه شدم که وبلاگ های معرفی کتاب خوبی در سطح وب فعال هستند. یکی از این وبلاگ های خیلی خوب و فعال وبلاگ هیأت مجازی کتاب است که معرفی کتابِ کتاب صراط استاد صفائی را از این وبلاگ نقل می کنم.

به نقل از هیأت مجازی کتاب (برای خواندن معرفی کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید)


۴ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۵۴
احمد احمدی

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه رجب ماه یگانه شدن با خدا

اصغر طاهرزاده

ناشر: لب المیزان

این کتاب برای من حکایت خاصی دارد. کتابی کوچک در قطع جیبی با 64 صفحه. ماه رجب سال گذشته کتاب را از کتابسرای باران تهیه کردم. توفیق نشد در آن ماه کتاب را مطالعه کنم. ماه رجب امسال هم متاسفانه توفیق نشد در ابتدای این ماه کتاب را مطالعه کنم و روز 28 ام این ماه مقداری از کتاب را خواندم و بسیار حسرت خوردم که چرا این کتاب پر مغز را ابتدای ماه رجب نخواندم. از خداوند می خواهم که مرا به ماه رجب بعدی برساند تا شاید بتوانیم در گروه رجبیون باشم.

همان طور که ذکر شد کتاب، از لحاظ حجمی بسیار نحیف است(64 صفحه با قطع جیبی) ولی محتوای بسیار غنی ای دارد. این نخستین کتابی است که از جناب طاهرزاده می خوانم و هدفم از معرفی این کتاب این است که ان شاالله ماه رجب بعدی این کتاب و به طور مؤکد خود ماه رجب را از دست ندهیم، چرا که این کتاب را کمک و راهنمای خوبی می دانم برای ورود به ماه رجب، البته در ذیل کتاب های فوق العاده ارزشمند مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی و المراقبات میرزا جواد آقا ملکی تبریزی. برای معرفی کتاب بخشی هایی از کتاب را می آورم:

ادامه سخن حضرت حق این است: «و مطیع من اطاعنی»؛ الله اکبر! خیلی عجیب است،خداوند می فرماید: در این ماه بدانید که من اطاعت می کنم از کسی که از من پیروی می کند. ببینید مشکل چقدر عجیب حل می شود.مگر ماه گاهی نمی خواهیم از شر یک مشکل یا از یک فساد اخلاقی و از وسوسه های آزار دهنده، راحت شویم؟ می فرماید: این ماه آن زمانی است که اگر یاد مرا در قلبت زنده کنی و از من اطاعت کنی، آن وقت هر چه بخواهی، من از تو اطاعت می کنم و هر چه بخواهی به تو می دهم. یعنی از دریچه رجبی شدن، می شود حوائجی را که خداوند حاضر و مایل است به ما بدهد، به ما بدهد. یعنی بنده رجبی، بنده ای است که می تواند کاری کند که حکم خدا با حکم خود آن بنده متّحد شود.

کتاب سرشار از مطالب خواندنی و مفید است که اگر بخواهم حتی گزیده ای از آن ها را هم بیاورم مطلب به درازا می کشد، در کتاب عبارات و توصیف خوبی در مقام شیخ عباس قمی صاحب کتاب فوق العاده ارزشمند مفاتیح الجنان آمده است (ذکر این نکته جالب است که مفاتیح الجنان از کتب مورد علاقه حضرت امام خمینی بوده است) و همچنین گفت و گویی جالب از آیت الله طالقانی و امام خمینی درباره حوادث زمان انقلاب نیز در کتاب آمده  است.

و در پایان باز حسرت که ای کاش کتاب را قبل از ماه رجب مطالعه می کردم و به دوستان هم معرفی می کردم و آخرین نکته (جهت بهره بردن  از ماه شعبان) اینکه در کتاب مفاتیح الجنان در اعمال ماه شعبان آمده است: (نقل به مضمون) که از امام صادق (ع) از فضیلت روزه ماه رجب ایشان پاسخ دادند چرا غافلید از روزه ماه شعبان.

 

توضیح: کتاب فوق را می توانید از کتابسرای باران در شهر بوشهر (آدرس: روبروی دانشگاه علوم پزشکی) تهیه کنید.

۱۲ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۳ ، ۰۹:۲۵
احمد احمدی