کتاب بازان

تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی

نویسندگان

اندکی از صحیفه سجادیه

سه شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۲:۱۶ ق.ظ


نیایش های صحیفه سجادیه فوق العاده زیبا و مهم هستند. این کتاب عزیز به نظر مظلوم می آید و زیاد با آن آشنا نیستیم. کتابی که به نظر من در زمینه خداشناسی و عرفان خیلی قوی است. امام سجاد (ع) به زیبایی هر چه تمام تر نحوه درخواست از خداوند را، در نیایش های با موضوعات مختلف، از دعا برای پدر و مادر و دعا هنگام بیماری گرفته تا دعا برای توبه و ورود به ماه مبارک رمضان، به ما نشان داده است.
بخش هایی از نیایش سی و یکم صحیفه سجادیه ؛ در یادکرد توبه و درخواست آن  از ترجمه استاد گرمارودی در ادامه می آید.


«15 خدایا تو در کتابِ استوار خویش فرموده ای که توبه را از بندگانت می پذیری و از گناهان در می گذری و توبه کنندگان را دوست می داری؛ پس چنان که وعده کرده ای، توبۀ مرا بپذیر و چنان که ضمانت فرموده ای، از بدی های من درگذر و چنان که شرط کرده ای، دوست داری خود را شامل حال من گردان.
16 و شرط من هم با تو این است که به کاری که تو نمی پسندی، باز نگردم و ضمانتم اینکه به آنچه نزد تو نکوهیده است، بازگشت نکنم و تعهّدم اینکه از همه نافرمانی ها نسبت به تو، دست بردارم.
17بار خدایا! تو به آنچه من کرده ام، داناتری، پس، از آنجه می دانی، در گذر و مرا با قدرتِ خود به سوی آنچه تو دوست می داری، بازگردان.
20 بار خدایا! من از اینکه چون بنده ای باشم که به درگاه تو، توبه می کند و در علم غیب تو آمده  است که توبۀ خود را می شکند و به گناه و خطای خویش بازمی گردد؛ به تو پناه می برم؛ پس، این توبۀ مرا، توبه ای گردان که پس از آن، به توبه کردن نیاز پیدا نکنم؛ توبه ای عطا کن که گناهان پیشین مرا از میان بردارد و مرا از گناه در بازمانده زندگی، سلامت بدارد.»

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۱۲
احمد احمدی

نظرات (۱)

سلام
بسیاری از کتابهایی که اینجا معرفی شده را خوانده ام.
بقیه را هم، عمدا از کنارشان گذشته ام.
ولی دیدن این وبلاگ تصمیمی که مدتی ست که بهش فکر میکنم (که درباره ی کتابهایی که میخوانم بنویسم) رو تقویت کرد.
متشکرم.
پاسخ:
سلام

معرفی کتاب نوشتن؛ و یا نوشتن درباره کتاب هایی که می خوانید، تصمیم بسیار خوبی است. ان شاءالله که اجرایی شود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">